انواع پوشش ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت

انواع پوشش ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت

پلی‌استر (PE)

رزین پلی‌استر محصولی است که از پلیمریزاسیون رزین‌هایی مصنوعی و از واکنش اسیدهای آلی دو عاملی و الکل‌های چند عاملی به دست می‌آید و در پوشش دهی سطوح مختلف کاربرد دارد. رزین پلی‌استر کمک می‌کند تا بتوان به ساده‌ترین روش ورق آلومینیومی را رنگ کرد. در این روش رنگ بدون هیچ لایه محافظی روی لایه آلومینیوم اجرا می‌شود. این نوع ورق در مقابل شرایط جوی و نور خورشید آسیب پذیر است؛ بنابراین بهتر است از این ورق در محیط‌های بسته مانند دکوراسیون داخلی و نمای داخلی استفاده شود.

پلی‌استر با توجه به مواد اولیه به کار رفته در ساخت رزین، می‌تواند به صورت اشباع و غیر اشباع باشد که هر دو نوع در پوشش دهی سطوح استفاده می‌شوند.
انواع رزین پلی‌استر

رزین پلی‌استر مقاوم به شعله: قطعه ساخته شده با این رزین، در صورت آتش‌سوزی شعله‌ور نمی‌شود و به صورت خودکار خاموش می‌شود و هیچ‌گونه عوارضی بر سلامتی انسان نخواهد داشت. این رزین مناسب برای تولید قطعاتی است که قرار است در محیط‌های بسته مانند فضای داخلی ساختمان، قطار و غیره استفاده شوند.
رزین پلی‌استر نرم: این نوع رزین منعطف است و جهت بهبود خواص مکانیکی (کشش، خمش و ضربه‌پذیری) انواع رزین‌های پلی‌استری استفاده می‌شود.

ویژگی ورق آلومینیوم کامپوزیت با پوشش رزین پلی‌استری:

ضد احتراق
استحکام بالا
عایق صوتی و حرارتی
مقاوم در برابر اشعه UV
مقاوم در برابر ضربه و شوک
استحکام کششی و خمشی بالا
مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا
مقاوم بالا در برابر نفوذ هوا و رطوبت
مقاوم در برابر عوامل محیطی، فیزیکی و شیمیائی

پی وی دی اف (PVDF)

پوشش پلی‌وینیلیدین فلوراید یا همان فلوئورین کربن به دلیل داشتن لایه پلیمری و عنصر فلوئور از رنگ سطح ورق محافظت می‌کند و در برابر شرایط جوی، نور خورشید و شرایط اسیدی مقاوم است. قبل از اینکه رزین پی وی دی اف روی سطح ورق آلومینیوم اجرا شود یک لایه رنگ آستر از نوع پلی یورتان روی ورق زده می‌شود و بعد لایه رنگ به آن اضافه می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *