مزایای ورق کامپوزیت

مزایای ورق کامپوزیت :

همانطوری که بیان کردیم افراد بسیاری به علت مزایا و زیبایی هایی که نمای کامپوزیت دارد آن را بر روی ساختمان خود اجرا می نمایند. از جمله این مزایا عبارت می باشد از :

خواص مواد تشکیل دهنده :

همانطور یکه می دانید در هر نما و متریالی موادی ویژه و خاص قرار می گیرد که هر یک از این مواد در زیبایی، جنس، ماندگاری و دوام آن نما تاثیر بسیاری دارد. بر این اساس باید بدانید در ورق کامپوزیت هم موادی به کار می رود و خواصی که در مواد تشکیل دهنده این ورق ها وجود دارد، عملکرد و کارایی نما را بسیار بهتر و بیشتر می کند.

وزن کم آنها :

از آنجایی که وزن ورقه های تشکیل دهنده ورق کامپوزیت بسیار کم و سبک می باشد، باری را به ساختمان وارد نمی کند، به همین دلیل وزن کلی سازه ساختمان به هیچ عنوان زیاد نمی شود. در اصل یکی از ویژگی های اصلی که این ورق ها دارند این است که، حدود ۹۰ درصد از نماهای دیگری که در ساختمان ها به کار می روند سبکتر می باشند.

نگهداری آسان :

تعمیر و نگهداری کردن از ورق کامپوزیت بسیار آسان می باشد و دشواری در آن وجود ندارد، به همین دلیل اگر از آنها در ساختمان خود استفاده کنید نیازی نیست از آنها مراقبت ویژه ای کنید. یکی از ویژگی ها و مزایای آنها که بسیار اهمیت دارد این است که اجرای آنها نسبت به نماهای دیگر سهولت بیشتری دارد، بر همین اساس آنها سریعا تولید می شود.

انواع ورق کامپوزیت

رنگ بندی متنوع :

رنگ های متنوعی در ورق کامپوزیت وجود دارد که هر یک از آنها زیبایی بی نظیری را در نمای ساختمان ایجاد می کنند و افراد بسیاری مجذوب رنگ بندی زیبای آنها می شود. شما می توانید هر یک از رنگ های این نما را که مایل باشید انتخاب کنید و در نمای ساختمانی خود از آن استفاده کنید.

ضد احتراق :

یکی دیگر از ویژگی هایی که ورق کامپوزیت دارد این است که امروزه ورقهایی با قابلیت عدم شعله ور شدن تولید شده اند و این یکی از مزایای این نما به شمار می رود بسیاری از کشورهای خارجی از آنجایی که ساختمان سازی پیشرفته ای دارند به علت این ویژگی یعنی از این نما در ساختمان های خود استفاده می نمایند.

نصب آسان :

بسیاری از افرادی که می خواهند نمایی را در ساختمان خود به کار ببرند، مایل هستند که نصب آن آسان و سریع باشد تا از این طریق سریعا کارهای ساختمان تمام شود. یکی از ویژگی های مهمی که ورق کامپوزیت دارد این است که سریعا نصب می شود و نصب آن بسیار آسان می باشد. البته یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که آنها را باید به دست افراد متخصصی بسپارید، چرا که در زمینه نصب کردن آنها تخصص بیشتری دارند و به خوبی می توانند این کار را انجام دهند.

نمای کامپوزیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *