تفاوت نمای کامپوزیت با سایر نماها

تفاوت نمای کامپوزیت با سایر نماها

امروزه در سطح شهرها نماهای مختلفی از جمله نمای سیمانی، نمای سنگی و یا شیشه‌ای را مشاهده می‌کنید اما در این بین نمای کامپوزیت امروزه در حال تبدیل شدن به انتخاب اولین نما می‌باشد که از اصلی‌ترین عوامل آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱. ورقهای آلومینیوم کامپوزیت در حال حاضر در تمامی کشورهای دنیا به راحتی قابل  دسترس می‌باشد .
۲. هزینه نصب و اجرای آن نسبت به سایر نماها کمتر می‌باشد .
۳. با توجه به آماده بودن ورقه‌های کامپوزیت زمان اجرای آن کمتر می باشد.
۴. پایداری ایستایی خوب در برابر شرایط آب وهوایی مختلف، این نما در برابر شرایط جوی مختلف  رنگ و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد .
۵. در حال حاضر جزو به روزترین و زیباترین نماها می باشد.

ورق کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت طرح چوب با شکلی بسیار شبیه به چوب طبیعی، به دلیل ویژگی‌هایی که داردمثل چوب پوسیده نمی شود و به دلیل عوامل محیطی  به طور مثال تابش مستقیم نور خورشیدرنگ آن تغییری پیدا نمی کند و در مقابل با چوب طبیعی ماندگاری و عمر بسیار بیشتری دارد.

نمای کامپوزیت طرح چوب همچون چوب طبیعی رگه های طبیعی دارد  و فردی ک مشاهده می کند اصلاتفاوت آن را با چوب طبیعی متوجه نخواهد شد. یکی از معایب بزرگ نمای چوب معمولی تغییر در اندازه و رنگ آن، در برابر بارش باران و رطوبت می باشد اما ورق کامپوزیت اصلا در مقابل عوامل شرایط جوی دچار تغییر در ابعاد و پوسته شدن رنگ نیز نمی شود.

این ورق کامپوزیت وزن سبک دارد و انعطاف پذیر  با قابلیت استحکام کششی بالا را دارا می باشد.به جهت زیبایی و تنوع شکل های تایل های کامپوزیت چوب نظر بسیاری از معماران و طراحان را به خود جلب کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *